Stacks Image 10

OCHUTNEJTE

 • 3.ročník Gurmán Festu

Kdy? V sobotu, 22. 8. 2020 od 11:00 do 22:00 hodin. Kde? "Na Fufernách" v Sušici na Šumavě

Zvýhodněné vstupenky on-line již brzy ZDE nebo v sušickém kině. Pozn.: Senioři nad 65 let, děti do 15 let a držitelé ZTP karet mají vstup zdarma.

 • Hvězdy televizní KUCHYNĚ a jejich skvělé show
 • Vítězové největší kuchařské soutěže MasterChef
 • Ochutnávky jídel z TOP restaurací ŠUMAVY
 • KONCERT a celodenní PROGRAM pro celou rodinu
 • Poznáte co je exotická, i zážitková GASTRONOMIE

Chvilinku strpení, než se video načte :-)

Gurmán Fest 2019 - pozvánka na 2. ročník

Gurmán Fest 2019 - pozvánka na 2. ročník

Gurmán Fest Sušice 2018

Gurmán Fest Sušice 2018

Gurmán Fest 2019 - pozvánka na 2. ročník

Srdečně Vás zveme na druhý ročník rodinného festivalu dobrého jídla a pití, který pořádáme 17. srpna v Sušici na Šumave.

Gurmán Fest Sušice 2018

WWW.GURMANFEST.CZ > V sobotu 18. srpna proběhl na ostrově Santos v Sušici festival dobrého jídla a pití. Pod záštitou místostarostky Sušice paní Věry Marešové se zde představili TOP restaurace šumavského regionu Sůl a Řepa, Divoký Bistro, THE Coffeehouse, U všech kukaček, Prášilský ráj a Žíznivej Kozel. Soutěžní restaurace zde servírovaly typická jídla reprezentující jejich menu, v nabídce byla klasická česká kuchyně v moderním pojetí, italská kuchyně, hamburgery, steaky, i dezerty.

Svým podtitulem „ostrov plný chutí“ lákal Gurmán Fest všechny návštěvníky k ochutnávce vybraných pokrmů a delikates. Šlo především o příjemně strávenou sobotu v okouzlujícím lesoparku města Sušice s názvem Santos.

Dalšími vystavovateli byli Molekulární gastronomie Barman.cz, Husí játra Filip Töpfer, rolovaná zmrzlina IceRoll, Až na půdu, Šumavské skleněnky, Kašperskohorský Pivovar, pražírny kávy a kavárny Yemenites, Rósta Kafe, Orient Coffee, Bistro Poolec, Maximal Factory, Vinařství Konečný, Prostor, Koktejlový bar Barman.cz a další.
Na dvou pódiích se vystřídala řada živých vystoupení známých šéfkuchařů a osobností jako Mirek Kalina z pořadu Masterchef TV Nova, Karolína Kamberská známá jako Karolína, domácí kuchařka, Filip Töpfer a jeho Husí játra, molekulární gastronom Tomáš Kubíček, Pavel Drdel, šéfkuchař a majitel Sůl & Řepa. Na malém pódiu to byli mistři svého oboru, baristé Goran Jozič, čajový mistr Jiří Boháč, mistr světa v míchání nealkoholických koktejlů Achim Šipl, sládková a spolumajitelka Kašperskohorského pivovaru Saša Michalová a další.

“Chtěli jsme vytvořit příjemnou akci pro milovníky dobrého jídla nejen z okolí Sušice, ale i z celé Šumavy, která jim umožní na jednom místě ochutnat vybrané pochoutky předních restaurací regionu, ale i zážitkových z celé ČR. Účast více než 3500 návštěvníků je důkazem, že Češi začínají milovat kvalitní gastronomii a my jim i při dalším ročníku Gurmán Festu chceme nabídnout to nejlepší,” říká spolupořadatel festivalu a hlavní představitel molekulární gastronomie v ČR Tomáš Kubíček. “Ostrov Santos je jako pohádkový les, a proto věříme, že se tu návštěvníci budou cítit opět jako v pohádce. Ne všechny velké věci se dějí v Praze,” dodává.

Informace o festivalu najdete na webu www.gurmanfest.cz

Tisková Zpráva Gurmán Fest 2019

Gurmán Fest již po druhé představí v srpnu nabitý program a špičovou gastronomii na Šumavě.

V sobotu 17. srpna proběhne v Sušici festival dobrého jídla a pití. Pod záštitou starosty pana Petra Mottla se zde představí TOP restaurace šumavského regionu Sůl & Řepa, Divoký Bistro, U Štěpána, Prášilský ráj, Žíznivej Kozel, Jez & Spi, Gabreta a další. Soutěžní restaurace zde budou servírovat typická jídla reprezentující jejich menu, v nabídce bude klasická čská kuchyně v moderním pojetí, italská kuchyně, hamburgery, steaky, i dezerty.

Svým podtitulem „exotika na talíři“ láká již po druhé Gurmán Fest všechny návštěvníky k ochutnávce vybraných pokrmů a delikates. Půjde o příjemně strávenou sobotu na kouzelném místě u nábřeží řeky Otavy ve městě Sušice s názvem Fuferna.
Soutěžní a nesoutěžní restaurace – 14 stanovišť Kávová a čjová zóna – 6 stanovišť Pivní a vinná sekce - 9 stanovišť Barová zóna – 3 stanoviště Delikatesy - 5 stanovišť

Dalšími účstníky budou Hmyz na talíři Petra Ocknechta, Molekulární gastronomie Tomáše Kubíča, Aperol Bar, Koktejlový bar Barman.cz, Avocado Street Bistro, Kašperskohorský Pivovar, Pivovar Bizon, Pivovar Zlatá Kráva, Street Asian Food, Pivovar Trautenberk, pražírna kávy Yemenites, kavárna Barmeo, Čajový bar, Jihoafrická vína Orange River, Vinařství Koutný, Easy Rolls – rolovaná zmrzlina, zmrzlina a dobroty z cannabisu od firmy Maximal, Srí Lankan Curry House, Dog'n'Roll Bistro, Color Sushi, Bistro Jablíčo, Tradičí kloub, Bistro pod nebem, Orient Coffee, Víno jinak, Šumavské skleněnky, Pilsner Urquell, Volba Sládků a mnoho dalších...
Kromě toho vás čká nabitý program na dvou pódiích s řadou živých vystoupeních známých šéfkuchařů a osobností jako Zlatý kuchař 2019 a porotce MasterChef Jan Punčchář, šéfkuchař Marcel Ihnačák, vítězka a finalistka soutěže MasterChef Česko Kristínka a Lea, Kristínka zde bude mít navíc autogramiádu své nové kuchařky #Upgrade, dále zážitkový kuchař Petr Ocknecht se svým projektem „Hmyz na talíři“, Jan Krob s exotickými rybami z Fine Food Academy, molekulární gastronom Tomáš Kubíčk, kteří se představí na hlávním pódiu. Na tom malém to budou mistři svého oboru, specialista na sushi Lukáš Neckář ze školy vaření Chefparade, barista Goran Jozič Jirka Boháč jeho letní koktejly z čje. Doprovodným programem bude i celodenní zábava pro děti, deejay s rytmy electroswingu a koncert skupiny Deadmen. “Chceme opět vytvořit příjemnou akci pro milovníky dobrého jídla. Náš festival jim umožní na jednom místě ochutnat vybrané pochoutky předních restaurací regionu, ale i zážitkových z celé ČR. Destinace žije turistickým ruchem zejména v letních měsících, a proto není akce určna pouze pro lokální návštěvníky. Loni jsme jich zde přivítali za jediný den 3500 a letos plánujeme 20% nárůst. Jsme rádi, že Češi začínají milovat kvalitní gastronomii a rádi bychom jim opět nabídli to nejlepší,” říká spolupořadatel festivalu a hlavní představitel molekulární gastronomie v ČR Tomáš Kubíčk. “Fuferna na břehu řeky otavy jsou kouzelným místem v blízkosti krásného centra města Sušice, a proto věříme, že se tu návštěvníci budou cítit jako v pohádce. Ne všechny velké věci se dějí v Praze” dodává. Průběžné informace o festivalu a prezentaci jednotlivých restaurací najdete na webu www.gurmanfest.cz
Zpět

Vystavovatelé

 • TOP restaurace Šumavy
 • Zážitková kuchyně
 • Molekulární gastronomie
 • Asijská bistra a exotika
 • Kávová a čajová zóna
 • Minipivovary
 • Koktejlový a vinný bar
 • Zmrzliny a exotické ovoce

Program

 • Show známých kuchařů
 • Zábava pro děti i dospělé
 • Koncert kapely DEADMEN
 • Autogramiáda osobností
 • Workshop o kávě a čaji
 • Přednáška o pivě a vině
 • Molekulární show
 • Electroswingový deejay
Stacks Image 174
Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky.
Beard James (americký šéfkuchař)

Co je Gurmán Fest?

Gastronomický festival, který kromě dobrého jídla, nabídne bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Čeká Vás celá řada kuchařských show a workshopů, dozvíte se něco exotické, zážitkové, i zahraniční kuchyni. Porozumíte kvalitní přípravě kávy, čaje, nebo koktejlů, ochutnáte Hmyz na talíři. Na jednom místě budete mít možnost ochutnat nejlepší restaurace šumavského regionu, ale i exotickou a extrémní kuchyni, nebo molekulární gastronomii.

Pro koho je určen náš festival?

Pro malé, i velké Gurmány. Pro všechny, kteří chtějí ochutnat netradiční pokrmy, nebo si jen pochutnat na dobrém jídle. Navíc je vstupné na festival za hubičku, takže přijít se podívat může opravdu každý.

Stacks Image 58

Areál Fuferna

Stacks Image 110
Místo, kde se uskuteční 2. ročník našeho Gurmán Festu se nachází kousek od sušického náměstí na břehu řeky Otavy a vchází se přes něj do lesoparku Luh. Název Fuferna je odvozený od německého slova břeh (Ufer). Je to celoročně oblíbený cíl, místo, kde se dá v létě koupat a opalovat. pozorovat čilý ruch na řece Otavě, případně si zasportovat v adrenalinovém centru Offpark, nebo navštívit s dětmi dobře vybavené hřiště.

Velká stage

Stacks Image 120
V rámci hlavního programu se na velkém pódiu postupně představí vyhlášená kuchařská esa se svou živou kulinářskou show. Vyhodnotíme zde společně nejoblíbenější restauraci šumavského regionu a v přestávkách uslyšíme electro-swingovou hudbu známého deejaye NWS. Program začne už v 11 hodin a bude zakončen koncertem kapely DEADMEN, který skončí úderem 22 hodiny.

Malá stage

Stacks Image 113
Nejde nám pouze o zábavu. Gurmánství je především o znalostech, poznání a zážitcích. A proto jsme pro Vás připravili řadu zajímavých worskhopů, které se budou věnovat nejen správné přípravě pokrmů, ale také kávy, čaje a námi oblíbeného piva. Semináře povedou přední představitelé jednotlivých oborů z celé ČR.

Kontakt

Tomáš Kubíček - pořadatel

Napište mi e-mail

Volejte +420 605 000 006


Martina Kubíčková - produkce

Napište mi e-mail

Volejte +420 721 508 470


E-mail info@gurmanfest.cz

Adresa

Pro vystavovatele a účinkující

Areál Fuferna. Na mapách hledejte "Offpark". Pojedete-li autem, dostanete se k nám z ulice "Příkopy" č.p.19


Pro návštěvníky

Fuferna. Na mapách hledejte "Offpark". Jediný vstup pro návštěvníky bude z ulice "Na Fufernách" vedle mlýnu Pelant. Parkoviště je v těsné blízkosti.


Odkaz na vstupenky v předprodeji Zvýhodněné vstupenky on-line ZDE nebo v sušickém kině

Novinky

Odkazy

Odkaz na naše FB stránky

Facebook.com/gurmanfestcz

Odkaz na naší FB událost

Facebook událost 2019

Naše webová prezentace

www.gurmanfest.cz