Stacks Image 10

OCHUTNEJTE

 • 3.ročník Gurmán Festu

Kdy? V sobotu, 22. 8. 2020 od 11:00 do 22:00 hodin. Kde? "Na Fufernách" v Sušici na Šumavě

Zvýhodněné vstupenky on-line již brzy ZDE nebo v sušickém kině. Pozn.: Senioři nad 65 let, děti do 15 let a držitelé ZTP karet mají vstup zdarma.

 • Hvězdy televizní KUCHYNĚ a jejich skvělé show
 • Vítězové největší kuchařské soutěže MasterChef
 • Ochutnávky jídel z TOP restaurací ŠUMAVY
 • KONCERT a celodenní PROGRAM pro celou rodinu
 • Poznáte co je exotická, i zážitková GASTRONOMIE

Chvilinku strpení, než se video načte :-)

Gurmán Fest 2019 - pozvánka na 2. ročník

Gurmán Fest 2019 - pozvánka na 2. ročník

Gurmán Fest Sušice 2018

Gurmán Fest Sušice 2018

Gurmán Fest 2019 - pozvánka na 2. ročník

Srdečně Vás zveme na druhý ročník rodinného festivalu dobrého jídla a pití, který pořádáme 17. srpna v Sušici na Šumave.

Gurmán Fest Sušice 2018

WWW.GURMANFEST.CZ > V sobotu 18. srpna proběhl na ostrově Santos v Sušici festival dobrého jídla a pití. Pod záštitou místostarostky Sušice paní Věry Marešové se zde představili TOP restaurace šumavského regionu Sůl a Řepa, Divoký Bistro, THE Coffeehouse, U všech kukaček, Prášilský ráj a Žíznivej Kozel. Soutěžní restaurace zde servírovaly typická jídla reprezentující jejich menu, v nabídce byla klasická česká kuchyně v moderním pojetí, italská kuchyně, hamburgery, steaky, i dezerty.

Svým podtitulem „ostrov plný chutí“ lákal Gurmán Fest všechny návštěvníky k ochutnávce vybraných pokrmů a delikates. Šlo především o příjemně strávenou sobotu v okouzlujícím lesoparku města Sušice s názvem Santos.

Dalšími vystavovateli byli Molekulární gastronomie Barman.cz, Husí játra Filip Töpfer, rolovaná zmrzlina IceRoll, Až na půdu, Šumavské skleněnky, Kašperskohorský Pivovar, pražírny kávy a kavárny Yemenites, Rósta Kafe, Orient Coffee, Bistro Poolec, Maximal Factory, Vinařství Konečný, Prostor, Koktejlový bar Barman.cz a další.
Na dvou pódiích se vystřídala řada živých vystoupení známých šéfkuchařů a osobností jako Mirek Kalina z pořadu Masterchef TV Nova, Karolína Kamberská známá jako Karolína, domácí kuchařka, Filip Töpfer a jeho Husí játra, molekulární gastronom Tomáš Kubíček, Pavel Drdel, šéfkuchař a majitel Sůl & Řepa. Na malém pódiu to byli mistři svého oboru, baristé Goran Jozič, čajový mistr Jiří Boháč, mistr světa v míchání nealkoholických koktejlů Achim Šipl, sládková a spolumajitelka Kašperskohorského pivovaru Saša Michalová a další.

“Chtěli jsme vytvořit příjemnou akci pro milovníky dobrého jídla nejen z okolí Sušice, ale i z celé Šumavy, která jim umožní na jednom místě ochutnat vybrané pochoutky předních restaurací regionu, ale i zážitkových z celé ČR. Účast více než 3500 návštěvníků je důkazem, že Češi začínají milovat kvalitní gastronomii a my jim i při dalším ročníku Gurmán Festu chceme nabídnout to nejlepší,” říká spolupořadatel festivalu a hlavní představitel molekulární gastronomie v ČR Tomáš Kubíček. “Ostrov Santos je jako pohádkový les, a proto věříme, že se tu návštěvníci budou cítit opět jako v pohádce. Ne všechny velké věci se dějí v Praze,” dodává.

Informace o festivalu najdete na webu www.gurmanfest.cz

Odpovědi na vaše dotazy!

Je vidět, že už se náš Gurmán Fest blíží :-) Zavalujete nás totiž denně celou řadou otázek… a to je dobře!!!
Rozhodli jsme se tedy, že jsem napíšeme pár nejčastějších dotazů a rovnou Vám na ně odpovíme :-)

Otázka: Můžeme na festival se psem?
Odpověď: Určitě, jsme rodinný festival a u většiny rodin je jejich čtyřnohý miláček nedílnou součástí! Mrkněte na fotoreport z minulého ročníku, kde najdete hned několik fotek s pejsky.
Otázka: Můžeme na festival se psem?
Odpověď: Určitě, jsme rodinný festival a u většiny rodin je jejich čtyřnohý miláček nedílnou součástí! Mrkněte na fotoreport z minulého ročníku, kde najdete hned několik fotek s pejsky.

Otázka: Budete prodávat vstupenky i na místě, nebo jen online?
Odpověď: Ano, vstupenky za cenu 100 Kč budou běžně dostupné i na místě. V předprodeji je však pořídíte za zvýhodněnou cenu 80 Kč a odbavíme Vás i rychleji u vstupu. Bohužel VIP na místě už nekoupíte.

Otázka: Festival letos pořádáte jinde, než loni?
Odpověď: Ano, letos jsme se po dlouhé rozvaze přesunuli blíž k centru města. Máme zde lepší zázemí, více parkovacích ploch v okolí, veliké dětské hřiště, lanový park, řeku otavu a spoustu dalších výhod :-)

Otázka: Jak se letos bude platit na festivalu?
Odpověď: Náš festival je nově bezhotovostní. Rozhodli jsme se tak po předchozí zkušenosti a jsme přesvědčeni, že fronty budou menší a placení pro všechny návštěvníky přehledné a pohodlné.
Doporučujeme nabijet čipy od firmy NFCtron ihned u vstupu na větší obnos. Pokud to návštěvník neutratí, zbylou částku mu hned při odchodu vrátíme. Místa pro dobití jsou označená na mapě 40, 46 a 47.

Otázka: Jak se do areálu dostaneme a kde bude nejlepší zaparkovat naše auto?
Odpověď: Máte hned několik možností.
 • První a hlavní vstup je od mlýnu Pelant - ideální pro ty, kteří zaparkují na Náměstí Svobody, či jinde v centru města Sušice (Trasa pro pěší je 300m a ujdete ji v průměru za 5 minut)
 • Druhý je přes Plavecký bazén kolem tenisových kurtů - parkování jsme zajistili v areálu Sules, který je cca 100m vzdálený a nabízí velkou plochu. (Trasa pro pěší je 150m a ujdete ji za 2 minuty)
 • Třetí je z lesoparku luh, když zaparkujete u koupaliště. Je to nejvzdálenější místo a proto doporučujeme použít dva předchozí vstupy. (Trasa pro pěší je 600m a ujdete ji v průměru za 10 minut)
Zpět

Vystavovatelé

 • TOP restaurace Šumavy
 • Zážitková kuchyně
 • Molekulární gastronomie
 • Asijská bistra a exotika
 • Kávová a čajová zóna
 • Minipivovary
 • Koktejlový a vinný bar
 • Zmrzliny a exotické ovoce

Program

 • Show známých kuchařů
 • Zábava pro děti i dospělé
 • Koncert kapely DEADMEN
 • Autogramiáda osobností
 • Workshop o kávě a čaji
 • Přednáška o pivě a vině
 • Molekulární show
 • Electroswingový deejay
Stacks Image 174
Gurmán, který myslí na kalorie, je jako prostitutka, která se dívá na hodinky.
Beard James (americký šéfkuchař)

Co je Gurmán Fest?

Gastronomický festival, který kromě dobrého jídla, nabídne bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Čeká Vás celá řada kuchařských show a workshopů, dozvíte se něco exotické, zážitkové, i zahraniční kuchyni. Porozumíte kvalitní přípravě kávy, čaje, nebo koktejlů, ochutnáte Hmyz na talíři. Na jednom místě budete mít možnost ochutnat nejlepší restaurace šumavského regionu, ale i exotickou a extrémní kuchyni, nebo molekulární gastronomii.

Pro koho je určen náš festival?

Pro malé, i velké Gurmány. Pro všechny, kteří chtějí ochutnat netradiční pokrmy, nebo si jen pochutnat na dobrém jídle. Navíc je vstupné na festival za hubičku, takže přijít se podívat může opravdu každý.

Stacks Image 58

Areál Fuferna

Stacks Image 110
Místo, kde se uskuteční 2. ročník našeho Gurmán Festu se nachází kousek od sušického náměstí na břehu řeky Otavy a vchází se přes něj do lesoparku Luh. Název Fuferna je odvozený od německého slova břeh (Ufer). Je to celoročně oblíbený cíl, místo, kde se dá v létě koupat a opalovat. pozorovat čilý ruch na řece Otavě, případně si zasportovat v adrenalinovém centru Offpark, nebo navštívit s dětmi dobře vybavené hřiště.

Velká stage

Stacks Image 120
V rámci hlavního programu se na velkém pódiu postupně představí vyhlášená kuchařská esa se svou živou kulinářskou show. Vyhodnotíme zde společně nejoblíbenější restauraci šumavského regionu a v přestávkách uslyšíme electro-swingovou hudbu známého deejaye NWS. Program začne už v 11 hodin a bude zakončen koncertem kapely DEADMEN, který skončí úderem 22 hodiny.

Malá stage

Stacks Image 113
Nejde nám pouze o zábavu. Gurmánství je především o znalostech, poznání a zážitcích. A proto jsme pro Vás připravili řadu zajímavých worskhopů, které se budou věnovat nejen správné přípravě pokrmů, ale také kávy, čaje a námi oblíbeného piva. Semináře povedou přední představitelé jednotlivých oborů z celé ČR.

Kontakt

Tomáš Kubíček - pořadatel

Napište mi e-mail

Volejte +420 605 000 006


Martina Kubíčková - produkce

Napište mi e-mail

Volejte +420 721 508 470


E-mail info@gurmanfest.cz

Adresa

Pro vystavovatele a účinkující

Areál Fuferna. Na mapách hledejte "Offpark". Pojedete-li autem, dostanete se k nám z ulice "Příkopy" č.p.19


Pro návštěvníky

Fuferna. Na mapách hledejte "Offpark". Jediný vstup pro návštěvníky bude z ulice "Na Fufernách" vedle mlýnu Pelant. Parkoviště je v těsné blízkosti.


Odkaz na vstupenky v předprodeji Zvýhodněné vstupenky on-line ZDE nebo v sušickém kině

Novinky

Odkazy

Odkaz na naše FB stránky

Facebook.com/gurmanfestcz

Odkaz na naší FB událost

Facebook událost 2019

Naše webová prezentace

www.gurmanfest.cz